Send Enquiry For Victoria with DC motor, LED and retractable blades by Sulion
No products
Prices include tax.
Checkout Proceed to


2242040
This product is no longer in stock
Last items in stock!
Availability date:
Victoria with DC motor, LED and retractable blades by Sulion
Recipient
* Required fields
or Cancel
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
| Diameter | 90 cm |
| For rooms up to | 10 m² |
| Style | Modern |
| Remote control | Remote included |
| Light Kit | Light included |
| Light bulb socket type and max watt | 1 x LED / 1 x 16 Watt |
| LED light | Fixed LED panel |
| Dimmable light | Yes (with dimable light bulb) |
| Motor housing finish | White |
| Blade colour | White |
| Blade material | Plastic (ABS) |
| Height | 49 cm |
| Drop (Ceiling to Blade) | 36 cm |
| DC Motor | Yes |
| Speeds | 10 |
| Consumption (watt) | 4/5/6/8/10/12/15/18/22/30 |
| RPM (rounds per minute) | 153/170/188/200/212/228/237/249/258/279 |
| Airflow (m³/min) | 42/47/52/55/59/63/66/69/84/96 |
| Suitability for Raked Ceilings | Yes, suitable for up to 15° |
| Extension rod available | Yes |
| Manufacturer warranty | Refer to product manual |
| Voltage | 220 - 240 Volt / 50 Hertz |
| Weight | 6,5 kgr |
| Extra: | LED 16 Watt | Dimmable | 760 Lumen | 2700/3000/4000 Kelvin | Επίπεδα θορύβου: dB(A) 28/30/31/32/34/35/36/37/42/46 |
| Special feature | Retractable blades |