Send Enquiry For Nox 90 Black Outdoor Ceiling fan with DC motor by Sulion
No products
Prices include tax.
Checkout Proceed to


2306544
This product is no longer in stock
Last items in stock!
Availability date:
Nox 90 Black Outdoor Ceiling fan with DC motor by Sulion
Recipient
* Required fields
or Cancel
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
| Diameter | 90 cm |
| For rooms up to | 10 m² |
| Style | Minimal / Design |
| Remote control | Remote included |
| Motor housing finish | Black |
| Blade colour | Black |
| Blade material | Metal |
| Height | 40 cm |
| Drop (Ceiling to Blade) | 40 cm |
| DC Motor | Yes |
| Speeds | 10 |
| Consumption (watt) | 4/5/6/7/8/9/11/15/18/23 |
| RPM (rounds per minute) | 54/105/159/180/210/240/265/298/325/360 |
| Airflow (m³/min) | 38/51/63/68/76/83/89/97/104/111 |
| Reversible (Summer/Winter) | Yes, reverse function controlled by remote control |
| Outdoor use | Yes |
| IP Rating | IP44 |
| Suitability for Raked Ceilings | Yes, suitable for up to 15° |
| Extension rod available | Yes |
| Manufacturer warranty | Refer to product manual |
| Voltage | 220 - 240 Volt / 50 Hertz |
| Weight | 3,5 kgr |
| Extra: | To συνολικό ύψος μειώνεται στα 28 εκ. με χρήση της κοντύτερης ράβδου (συμπεριλαμβάνεται). |