Send Enquiry For Kotara Black Koa with DC motor by Beacon
No products
Prices include tax.
Checkout Proceed to


514032
This product is no longer in stock
Last items in stock!
Availability date:
Kotara Black Koa with DC motor by Beacon
Recipient
* Required fields
or Cancel
There are no available reviews. Write your review.
There are no available questions. Ask your question.
| Diameter | 137 cm |
| For rooms up to | 30 m² |
| Style | Minimal / Design |
| Remote control | Remote included |
| Motor housing finish | Black |
| Blade colour | Koa |
| Blade material | Plastic (ABS) |
| Height | 20 cm |
| Drop (Ceiling to Blade) | 20 cm |
| DC Motor | Yes |
| Speeds | 6 |
| Consumption (watt) | 3 - 35 |
| RPM (rounds per minute) | 92 / 110 / 135 / 157 / 186 / 203 |
| Airflow (m³/min) | 218 |
| Suitability for Raked Ceilings | No |
| Weight | 4,5 kgr |
| Extra: | Επίπεδο θορύβου: 35-52 dB(A) |
| Low ceiling suitability | Yes |